Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

ogłoszenie o partnerstwie 2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie ogłasza otwarty nabór partnera na wspólne przygotowanie i realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Działając zgodnie z art. 33 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2018 poz. 1431, 1544  i z 2019r., poz.60,730, 1572 z późn. zm.), Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie poszukuje partnera spoza sektora finansów publicznych do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

I. Cel partnerstwa

Celem partnerstwa jest wspólne przygotowanie oraz realizacja projektu mającego na celu aktywizację społeczno - zawodowo - edukacyjną osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób niepełnosprawnych za pomocą instrumentów aktywizacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej zgodnie z założeniami wpisującymi się w Poddziałanie IX.1.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w ramach konkursu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, nr RPLD.09.01.01-IP.01-10-001/19 ogłoszonego w dniu 28 stycznia 2019 r. Szczegółowe zasady partnerstwa, w szczególności podział środków oraz zasady współpracy i podejmowania decyzji w partnerstwie, zostaną określone w umowie partnerskiej, która zostanie podpisana w przypadku otrzymania dofinansowania na realizację projektu. Po zakończeniu naboru zostanie zawarty list intencyjny/porozumienie z wyłonionym partnerem. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie będzie uczestniczyć w przedsięwzięciu w roli lidera.

II. Cel  projektu

1.Projekt składany w odpowiedzi na konkurs powinien przyczynić się realizacji celu jakim jest aktywizacja społeczno-zawodowo-edukacyjna osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym ( w tym osób przebywających w pieczy zastępczej i opuszczających tę pieczę, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz osób niepełnosprawnych) z terenu powiatu kutnowskiego, poprzez realizację:

- instrumentów aktywizacji społecznej ukierunkowanej na przywrócenie zdolności do prawidłowego wypełniania ról społecznych, w tym praca socjalna

- instrumentów aktywizacji zawodowej ukierunkowanej na podniesienie kwalifikacji zawodowych, poszerzenie wiedzy i umiejętności w celu uzyskania i utrzymania zatrudnienia

- instrumentów aktywizacji edukacyjnej ukierunkowanej na poszerzenie wiedzy i umiejętności podnoszących kompetencje ogólne , wpływające na status społeczny

2.Odbiorcy projektu

Wsparcia realizowane w ramach projektu skierowane będą do osób przebywających w pieczy zastępczej i opuszczających tę pieczę, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz do osób niepełnosprawnych z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, zamieszkujących na terenie powiatu kutnowskiego  i będzie odpowiadało na zidentyfikowane u tych osób trudności i bariery oraz będzie się charakteryzowało zindywidualizowanym i kompleksowym podejściem do ich rozwiązania.

3.Regulamin konkursu, w którym zawarte są szczegółowe informacje, dostępny jest na stronie wuplodz.praca.gov.pl

4.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie , oczekuje współpracy z potencjalnym Partnerem przy udzielaniu wsparcia podnoszącego kompetencje społeczne, zawodowe i edukacyjne,  uczestników projektu.

5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie  w przypadku uzyskania dofinansowania, planuje rozpocząć realizację projektu w pierwszym kwartale 2020r.

III. Wymagania wobec partnera

1.Podmiot wyraża chęć zawarcia umowy partnerskiej na realizację projektu partnerskiego oraz deklaruje współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w zakresie przygotowania projektu.

2.Podmiot prowadzi działalność w zakresie aktywizacji społeczno - zawodowo-edukacyjnej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

3. Podmiot posiada doświadczenie w zakresie samodzielnego przygotowania i realizacji projektów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

4. Podmiot posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

5.Podmiot będzie posiadał oddział/biuro na terenie województwa łódzkiego w okresie realizacji projektu.

6.Zgodnie z art. 125 ust. 3 lit. d rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z 17 grudnia 2013 r., podmiot dysponuje potencjałem administracyjnym, finansowym i operacyjnym umożliwiającym prawidłową realizację projektu zgodnie z warunkami wsparcia określonymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w tym:

- posiada dobrą kondycję finansową oraz spełnia następujące warunki: wobec podmiotu nie została ogłoszona decyzja o upadłości, podmiot nie jest w trakcie rozwiązywania działalności, nie znajduje się pod zarządem komisarycznym, nie znajduje się w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania naprawczego, nie zawiesił prowadzenia działalności i nie znajduje się w innej, podobnej sytuacji wynikającej z przepisów prawa,

-nie zalega z uiszczaniem podatków, jak również z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, Fundusz Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

7.Podmiot nie podlega wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych ( Dz. U. z 2019r., poz. 869 z późn. zm.), oraz wobec reprezentowanego podmiotu nie został orzeczony zakaz dostępu do środków funduszy europejskich na podstawie:

- art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r. poz. 796 z późn. zm.);

- art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2019 r. poz. 628 z późn. zm.).

8.Podmiot nie jest powiązany z Powiatem Kutnowskim/Miastem Kutnem/ Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w rozumieniu art. 33 ust 6 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie 2014-2020.

IV. Zgłoszenie powinno zawierać

1.Informacje o podmiocie składającym zgłoszenie ( nazwa podmiotu, forma prawna, nip, regon , adres siedziby/oddziału, telefon, fax, strona internetowa, imię i nazwisko osoby do kontaktu, adres strony internetowej, adres poczty elektronicznej)

2. Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera uwzględniający jego osiągnięcia ( projekty samodzielnie napisane, realizowane i rozliczone) w realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej

3. Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera uwzględniający jego osiągnięcia w zakresie realizacji projektów na rzecz aktywizacja społeczno-zawodowo-edukacyjnej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym m.in. osób niepełnosprawnych ( z podaniem instytucji mogących potwierdzić potencjał partnera)

4.Informacje o posiadanym wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych oraz wpisie do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia

5. Opis zgodny z celami partnerstwa na które składana jest oferta , zgodnie z obowiązującą dokumentacją programową RPO WŁ oraz dokumentacją konkursową nr RPLD.09.01.01-IP.01-10-001/19 (dostępna na stronie wuplodz.praca.gov.pl) i winna zawierać:

a. Cel główny projektu wraz ze wskazaniem oczekiwanych rezultatów

b. Opis grupy docelowej ( istotne cechy , potrzeby, oczekiwania, bariery uczestników w kontekście wsparcia, które ma być udzielane w tym dotyczące osób niepełnosprawnych)

c. Opis koncepcji udziału w projekcie w tym szczegółowy opis proponowanych działań które realizowane będą w projekcie wraz z uzasadnieniem potrzeby ich realizacji.

d. Opis sposobu zarządzania/organizacji działań w ramach projektu ( m.in. wskazanie kadry zarządzającej, miejsce biura projektu, miejsca realizacji działań w ramach projektu)

e. Szacowany budżet z podziałem na działania

f. Proponowany harmonogram w odniesieniu do proponowanych działań

g. Opis posiadanego przez partnera potencjału technicznego/organizacyjnego/finansowego którym dysponuje wraz ze wskazaniem sposobu jego wykorzystania w ramach projektu.

h. Proponowane przez partnera zasoby finansowe, w tym wkład własny

i. Uzasadnienie dlaczego doświadczenie partnera jest adekwatne do realizacji projektu, uwzględniające dotychczasową działalność prowadzoną na rzecz grupy docelowej do której skierowany będzie projekt .

V. Liczba partnerów

W projekcie przewiduje się udział nie więcej niż jednego partnera

VI. Termin i sposób składania zgłoszeń

1.Oferta musi być napisana w języku polskim, na komputerze

2. Termin składania do 07.10.2019r. do godziny 10.00

3.Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z napisem: „Otwarty nabór partnera w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Poddziałania IX.1.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020” oraz opatrzona nazwą i adresem składającego zgłoszenie.

4.Oferty można składać:

- osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie , ul. Krzywoustego 11, 99-301 Kutno, w godzinach 8.00 -15.00;

-lub poprzez nadanie w placówce operatora pocztowego, z zastrzeżeniem, że o zachowaniu terminu decyduje data i godzina wpływu oferty do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

5.Oferty które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.

6. Oferta musi zawierać odpowiedzi na wszystkie elementy wymienione w punkcie IV ogłoszenia oraz musi zawierać wszystkie oświadczenia podmiotu składającego zgłoszenie na kandydata na partnera projektu, wymienione w punkcie III ogłoszenia.

7.Oferta musi zawierać również oświadczenie, że informacje zawarte w zgłoszeniu są zgodne ze stanem faktycznym i prawnym.

8. Oferta musi być opatrzona pieczęcią podmiotu, aktualną datą i własnoręcznym podpisem osoby/osób uprawnionej do reprezentowania podmiotu

 

 

VII. Kryteria wyboru

1.Rozpatrywane będą wyłącznie oferty podpisane przez uprawnione osoby, złożone w języku polskim, napisane na komputerze.

2.Oferta musi zawierać wszystkie elementy opisane w ogłoszeniu, brak nie spełnienia jednego z wymagań określonych w punkcie III i IV ogłoszenia powoduje odrzucenie oferty i nie podlega dalszej ocenie.

3. Oferta niekompletna, dostarczona po terminie, nie będąca odpowiedzią na konkretny konkurs nie podlegają dalszej ocenie.

4. Komisja ds. wyboru partnera dokona oceny ofert w oparciu o:

a. Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa

b. Spójność i atrakcyjność przedstawionej koncepcji udziału kandydata na partnera w projekcie.

c. Doświadczenie kandydata na partnera w realizacji projektów o podobnym charakterze

d. Deklarowany wkład potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa (zasoby ludzkie, techniczne, organizacyjne, finansowe).

5. Partnerem zostanie wybrany kandydat, którego zgłoszenie zostało najwyżej ocenione.

Ocena złożonych zgłoszeń prowadzona będzie zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 - 2020.

VIII. Procedura wyboru partnera.

1.Procedurę wyboru partnera  przeprowadzi specjalnie w tym celu powołana Komisja ds. wyboru partnera, składająca się z pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

2. Jeżeli oferta nie spełnia chociaż jednego z wymagań wskazanych w pkt. III oraz pkt. IV jest odrzucana i nie podlega dalszej ocenie.

3. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w oparciu o kryteria wyboru określone w ogłoszeniu o naborze dokona wyboru partnera, którego oferta otrzymała największą liczbę punktów.

4. Informacja o wyborze partnera zostanie zamieszczona na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie

5.Rozpatrywane będą wyłącznie oferty podpisane przez uprawnione osoby, złożone w języku polskim, w terminie wskazanym w ogłoszeniu o naborze partnera.

6. Podmiotom biorącym udział w naborze przysługuje prawo do odwołania od decyzji wskazującej wybranego partnera w terminie 2 dni od dnia opublikowania informacji o wyborze partnera na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie z zastrzeżeniem, że o zachowaniu terminu decyduje data wpływu oferty do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. Odwołania złożone po upływie tego terminu nie będą rozpatrywane.

7. Odwołanie należy złożyć w zamkniętej kopercie, na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie , 99-300 Kutno, ul. B. Krzywoustego 11 z dopiskiem „Odwołanie od decyzji dotyczącej wyboru partnera na przygotowanie i realizację projektu w ramach Poddziałania IX.1.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020” do godziny 15.00.  Nie zachowanie formy pisemnej oraz nie dotrzymanie terminu odwołania , skutkować będzie pozostawieniem wniosku bez rozpatrzenia. 

8.Odwołanie zostanie rozpatrzone w terminie 3 dni od dnia jego otrzymania.

9.Odwołanie od decyzji dotyczącej wyboru partnera rozpatrzone zostanie przez osoby, które nie uczestniczyły w ocenie oferty.

10.Po zakończeniu procedury odwoławczej opublikowana zostanie na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie,  ostateczna decyzja wskazująca wybranego partnera.

11.Warunkiem zawarcia partnerstwa jest podpisanie listu intencyjnego/porozumienia przez strony partnerstwa z zastrzeżeniem, że umowa partnerska zostanie podpisania w przypadku otrzymania dofinansowania.

12.Udział partnera w realizacji projektu nie jest gwarantowany i będzie on uzależniony od uzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

IX. Postanowienia końcowe


1. Niniejsze ogłoszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi ogłoszenia w rozumieniu przepisów o zamówieniach publicznych oraz o działalności pożytku publicznego.


2.Ogłaszający zastrzega sobie:

a. Prawo wyboru tylko jednego partnera do wspólnej realizacji projektu.

b. Prawo przeprowadzenia negocjacji dotyczących założeń projektu z wybranym partnerem.

c. Prawo unieważnienia naboru bez podania przyczyny.

d. Prawo zmian w ogłoszeniu o otwartym naborze partnera, z tym, że każda zmiana zostanie podana do wiadomości publicznej poprzez publikację treści zmian na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie

3.W przypadku unieważnienia naboru Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury na partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania zgłoszenia.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marcin Lewandowski 13-09-2019 16:24
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Ewa Dolecińska 13-09-2019
Ostatnia aktualizacja: - 13-09-2019 16:24